Ulla Myntt-Rinne

Ulla Myntt-Rinne, yrittäjä, kiinteistönvälittäjä, Kuusisto, 53

Olen 53-vuotias yrittäjä Kuusistosta. Perheeseeni kuuluu aviomies Sakari ja 2 koiraa Onni ja Paavo. Aikuinen tyttäremme miehineen ja Elli ja Hilla koirineen asuvat naapurissamme. Olen asunut Kaarinassa koko ikäni ja  toiminut kiinteistönvälittäjänä täällä 28 vuotta, joten paikallistuntemusta on! 

Olen kolmannen kauden kaupunginvaltuutettu  ja tällä hetkellä toimin sivistyslautakunnan puheenjohtajana ja olen Kaarinan Vuokratalojen hallituksen jäsen. Olen myös valtuustoryhmämne sihteeri ja Kaarinan Kokoomuksen pj. 
Olen nauttinut näistä vuosista ja haluan edelleen olla vaikuttamassa meille jokaiselle tärkeisiin asioihin.

Päätöksenteossa minulle on tärkeää tasapuolisuus ja kaikkien kaupunkimme asukkaiden hyvinvointi. Lapset ja nuoret ovat lähellä sydäntäni ja jokaisella on oikeus laadukkaaseen varhaiskasvatukseen ja perusopetukseen. Uusi uimahalli on tärkeä ja se on saatava rakenteille nopeasti. Omaishoitajia tarvitaan lisää ja vanhuksilla on oikeus hyvään elämään ja palveluihin ja siinä onkin syy,  että olen ehdolla myös aluevaaleissa.

Arkijärkeä suurella sydämellä 💙

Tutustu minuun paremmin:

Instagram (@ullamynttrinne)